Zespół naukowy

mgr Katarzyna Wieczorek

sekretariat:
   Małgorzata Mika

Zakład Farmacji Stosowanej prowadzi przede wszystkim kształcenie studentów bezpośrednio związane z pracą farmaceutów w aptekach otwartych oraz szpitalnych. Prowadzone zajęcia pozwalają przygotowac studentów z zakresu receptury aptecznej, sporządzania postaci leków do oczu, leków pediatryczych, parenteralnych i kosmetyków. Szczególny nacisk pokłada się w przygotowanie studentów do pracy w aptece. Zakład uczy jak pracowac i prowadzic aptekę otwartą (nauka programów komputerowych, obieg recept, obecność w ekspedycji aptecznej, asertywność zawodu farmaceuty).

Badania naukowe w Zakładzie to praca związana z lekiem eksperymentalnym głównie w zakresie chorób nowotworowych i naczyniowo-sercowych. Badania prowadzone są w oparciu o unkalne procedury, z wykorzystaniem metodologii inżynierii genowej oraz biologii komórki. Zakład opracowuje formulacje farmaceutyczne dla preparatów genowych plazmidowych oraz wirusowych. Badania prowadzone są in vitro, jak i z udziałem zwierząt laboratoryjnych. Szczególne zainteresowanie dotyczy terapii genowej i wektorologii rAAV.